Kolonie 2023 - Nowa oferta!

LUTUR organizuje wypoczynek od ponad 20 lat. Głównie są to wyjazdy organizowane na zlecenie instytucji takich jak gminy, ośrodki pomocy społecznej, domy dziecka i organizacje społeczne.
Z naszych usług skorzystało już ponad 200 tysięcy dzieci.

Jesteśmy największym organizatorem wyjazdów profilaktycznych w Polsce. Z naszych kolonii, zimowisk i wycieczek korzystają klienci z całej Polski. Dysponujemy ponad 20 ośrodkami wypoczynkowymi. Kupujemy tysiące biletów wstępu do obiektów turystycznych. Każdego roku zatrudniamy w okresie wakacji kilkaset osób.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze wyjazdy były niedrogie, profesjonalnie zorganizowane a proponowane programy atrakcyjne dla uczestników. Chcemy jak najlepiej zaspokoić oczekiwania naszych Zleceniodawców. Dbając o spełnienie wszelkich wymogów formalno-prawnych, dostosowujemy ofertę do zmieniających się przepisów a nasza dokumentacja spełnia potrzeby każdej instytucji.

W naszej ofercie pojawiły się nowe ośrodki kolonijne – w Kołobrzegu i Gościnie - dwie miejscowości nadmorskie w województwie zachodniopomorskim, Dąbrowa k. Mogilna zaprasza nad jeziora pojezierza gnieźnieńskiego oraz dwa nowe podhalańskie obiekty w Białym Dunajcu i Poroninie spełnią Państwa wymagania.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty rodziców, szkoły, instytucje publiczne – przyjmujemy zarówno zgłoszenia grup liczących od kilku do kilkuset dzieci, jak i zgłoszenia indywidualne. Tak jak dotychczas jesteśmy otwarci na Państwa propozycje i potrzeby – możemy dostosować program wypoczynku, terminy czy cenę.

 

Oferta LATO 2023 zawiera propozycje standardowych 7- i 10-dniowych kolonii profilaktycznych. Ich cena obejmuje wszystkie koszty organizacji wypoczynku: zakwaterowanie z wyżywieniem, transport autokarowy (zbiórka w Państwa Gminie), bilety wstępu, ubezpieczenie, opiekę wychowawczą itd. - nie ma żadnych ukrytych dopłat.

 

W trakcie wypoczynku realizowany jest program wychowawczy ukierunkowany na profilaktykę uzależnień i promocję zdrowego stylu życia. Nasz program profilaktyczny jest zgodny z Narodowym Programem Zdrowia oraz Ustawą o zdrowiu publicznym, realizuje zalecenia Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Odpowiada potrzebom jednostek samorządu terytorialnego wpisując się m.in. w gminne programy profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii.

Kolonie profilaktyczne LUTUR mogą być finansowane ze środków będących w dyspozycji jednostek samorządu terytorialnego, w tym ze środków z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Możemy występować jako realizator zadań z zakresu zdrowia publicznego zgodnie z art. 3 Ustawy o zdrowiu publicznym.

Chętnie angażujemy do pracy na koloniach osoby z tej samej gminy co dzieci (np. nauczycieli), dzięki temu wychowawcy znają uczestników kolonii, a Państwo mają lepszy nadzór nad przebiegiem wypoczynku.  Zapraszamy więc do współpracy osoby chcące podjąć u nas wakacyjną pracę.

 

Więcej informacji znajdą Państwo w Katalogu LATO 2023 oraz w zakładce KOLONIE

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego – odpowiemy na wszelkie pytania.

 

UWAGA - W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi korzystania przez uczestników z telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych w czasie trwania wypoczynku, informujemy, że na naszych koloniach korzystanie z telefonu komórkowego możliwe jest wyłącznie w czasie i na zasadach ustalonych przez kierownika wypoczynku. Uczestnik, który nie będzie stosował się do obowiązujących zasad, będzie zobowiązany oddać swój telefon/urządzenie do depozytu kadry wychowawczej (w takim przypadku telefon będzie wydawany uczestnikowi w określonych godzinach).