O nas

Lutur to biuro podróży działające od 1998 roku

 

W 1998 roku zaczynaliśmy od organizacji kolonii i zimowisk profilaktycznych dla urzędów gmin i ośrodków pomocy społecznej. W tym okresie wypoczywały z nami dzieci z Lubelszczyzny,z takich gmin jak Turobin, Szastarka, Kazimierz Dolny, Lublin. Wielu z klientów, którzy nas wtedy poznali, zostało z nami do tej pory, a teraz w wyjazdach biorą udział dzieci uczestników naszych kolonii sprzed kilkunastu lat.

 

Obecnie kilkanaście tysięcy dzieci, każdego roku, korzysta z naszych wyjazdów. Są to mieszkańcy najróżniejszych miejsc w Polsce: dzieci z Wolina na zachodnim krańcu wybrzeża, ze Szklarskiej Poręby pod czeską granicą, z Czarnej w Bieszczadach, z Braniewa k/obwodu Kaliningradzkiego, z Lublina, Krakowa, Katowic, Olsztyna, Warszawy czy Szczecina. Nasze kolonijne autokary przemierzają tysiące kilometrów, przyjeżdżając po uczestników kolonii, zimowisk i wycieczek do miejsc zamieszkania i zabierając do atrakcyjnych miejscowości turystycznych. 

 

Naszym klientom możemy zaproponować ponad 20 ośrodków wypoczynkowych rozsianych po całej Polsce – od Bałtyku po Tatry. Są to obiekty sprawdzone i współpracujące z nami od lat. 20 lat temu zaczynaliśmy od internatu w Nałęczowie, „Barnasiówki” w Ochotnicy Dolnej, Poronina i Gąsawy – większość tych ośrodków do tej pory z nami współpracuje.

 

W tej chwili jesteśmy jednym z większych organizatorów kolonii w Polsce. Oferujemy letnie i zimowe wyjazdy edukacyjne, profilaktyczne, sportowe i tematyczne. Od jesieni do wiosny organizujemy wycieczki szkolne i zielone szkoły. Prowadzimy własne obiekty kolonijne. Zajmujemy się również przygotowywaniem pielgrzymek i wyjazdów integracyjnych.

  

Corocznie zatrudniamy w czasie wakacji i ferii kilkuset wychowawców – pozyskanie tak dużej liczby pracowników nie jest łatwe. Często zgłaszają się do nas młode osoby, które chcą pracować i zdobywać doświadczenia zawodowe na naszych koloniach, ale brakuje im niezbędnych kwalifikacji. Z tego powodu, aby dobrze przygotować wychowawców do pracy na naszych koloniach, prowadzimy w Lublinie kursy wychowawców wypoczynku i inne szkolenia. Współpracujemy również z wieloma szkołami i uczelniami.

 

Ostatnie lata to również dynamiczny rozwój naszej działalności transportowej. Dysponujemy taborem nowoczesnych autokarów turystycznych, które wynajmujemy grupom szkolnym, firmom i biurom podróży. Wozimy po całej Europie turystów z Chin, Indii, Izraela i Polski.

 

Jesteśmy firmą o ogromnym doświadczeniu, sprawdzoną przez klientów. Współpracujemy z wieloma instytucjami publicznymi. Mamy własną bazę sprawdzonych wykonawców (firm transportowych, gastronomicznych, obiektów wypoczynkowych, przewodników, kierowników, profilaktyków itd.).Posiadamy liczne zezwolenia, gwarancje ubezpieczeniowe i licencje. Staramy się jak najlepiej dostosować do oczekiwań naszych klientów. 

 

Zapraszamy do współpracy.

---

Zobacz nasze Referencje i Certyfikaty

 

 plansza_informacyjna_pfr_poziom.jpg